Battle Mountain Cemetery
Lander County, Nevada

Submitted by Marcena Thompson on August 4, 2003.

Adams Family, Reserved

Sec. 3-Grass

11-E

 

 

Adams Family, Tentitive

Sec. 3-Grass

10-E

 

 

Adams Tyler Elvis

Sec. 3-Grass

12-E

 

 

Amberson Duane D

Sec. 2-Grass

7-K

 

 

Amorebeitia Pedro "Pete Amo"

Sec. 2-Grass

9-E

 

 

Andrae Daniel B

Sec. 2-Grass

2-K

 

 

Andrae Sharon A

Sec. 2-Grass

1-K

 

 

Archuletta Marcelino

Sec. 1-Grass

4-A

 

 

Archuletta Percilla

Sec. 1-Grass

3-A

 

 

Arrates Brandon Dean Howard

Sec. 2-Grass

1-D

 

 

Bame Maynard

Sec. 3-Grass

4-G

 

 

Bame Saramay, Tentitive

Sec. 3-Grass

5-G

 

 

Barkdull Dorothy E

Sec. 1-Grass

8-C

 

 

Barkdull Melvin

Sec. 1-Grass

9-C

 

 

Barnson Joh Paul

Sec. 1-Grass

7-E

 

 

Bayerl Venita

Sec. 2-Grass

8-B

 

 

Beebe Sammy, Reserved

Sec. 3-Grass

11-F

 

 

Beebe Tom, Reserved

Sec. 3-Grass

10-F

 

 

Beebe Trish, Tentitive

Sec. 3-Grass

9-F

 

 

Beeler Kenneth Stacy, Reserved

Sec. 3-Grass

6-H

 

 

Beeler Kenneth, Reserved

Sec. 3-Grass

4-H

 

 

Beeler Milagros R

Sec. 3-Grass

5-H

 

 

Belley Brad, Reserved

Sec. 3-Grass

10-G

 

 

Berumen Family, Reserved

Sec. 3-Grass

13-D

 

 

Berumen Jose De la luz

Sec. 3-Grass

14-D

 

 

Biddle Caroline Amy Walker

Sec. 1-Grass

12-E

 

 

Biddle Theodore

Sec. 1-Grass

12-E

 

 

Biddlecomb Ed, Headstone only

Sec. 2-Grass

7-B

 

 

Biddlecomb Mary, Reserved

Sec. 2-Grass

7-B

 

 

Bisiauz Ralph Emanuel

Sec. 2-Grass

10-F

 

 

Blunt Gary

Sec. 3-Grass

2-A

 

 

Blunt Jacob Lee

Sec. 3-Grass

1-A

 

 

Blunt Lindsey, Reserved

Sec. 3-Grass

4-A

 

 

Blunt Vickie, Reserved

Sec. 3-Grass

3-A

 

 

Boswell Family, Reserved

Sec. 3-Grass

5-J

 

 

Boswell Family, Tentitive

Sec. 3-Grass

6-J

 

 

Boswell Gary Jr, Reserved

Sec. 3-Grass

4-J

 

 

Boswell Gary Sr, Tentitive

Sec. 3-Grass

1-J

 

 

Boswell Joyce Sr, Tentitive

Sec. 3-Grass

2-J

 

 

Bourn David

Sec. 1-Grass

4-C

 

 

Bourn, Reserved

Sec. 1-Grass

Reserved

 

 

Bourn, Reserved

Sec. 1-Grass

2-C

 

 

Bourn, Reserved

Sec. 1-Grass

3-C

 

 

Bourn, Reserved

Sec. 1-Grass

5-C

 

 

Bourn, Reserved

Sec. 1-Grass

6-C

 

 

Bridge Isabell

Sec. 2-Grass

8-K

 

 

Broadway Mary Maxine

Sec. 2-Grass

11-G

 

 

Bryant Anthoy

Sec. 1-Baby

 

 

 

Buhl Sonya Janean

Sec. 2-Grass

9-K

 

 

Bundy Lois, Reserved

Sec. 2-Grass

10-J

 

 

Bundy Lyman W

Sec. 2-Grass

11-J

 

 

Burkhart Carl

Sec. 2-Grass

7-A

 

 

Burkhart Sarah

Sec. 2-Grass

6-B

 

 

Burkhart Winston

Sec. 2-Grass

6-B

 

 

Burton Adeline Tybo

Sec. 1-Grass

10-D

 

 

Burton James Jr

Sec. 1-Grass

13-D

 

 

Burton Nona

Sec. 1-Grass

12-D

 

 

Burton Russell

Sec. 1-Grass

11-D

 

 

Cable Montine Elizabeth, Reserved

Sec. 3-Grass

14-E

 

 

Carr Don

Sec. 1-Grass

13-H

 

 

Carr Lucille, Reserved

Sec. 1-Grass

12-H

 

 

Carr Richard

Sec. 1-Grass

11-H

 

 

Chadwell Althea

Sec. 2-Grass

5-G

 

 

Chadwell LaRoy

Sec. 2-Grass

4-H

 

 

Chase Patrick

Sec. 1-Grass

10-J

 

 

Chiara Bob

Sec. 1-Grass

14-J

 

 

Chiara Josephine

Sec. 1-Grass

15-J

 

 

Chiara Wanda, Reserved

Sec. 1-Grass

13-J

 

 

Collins Calfrey

Sec. 2-Grass

12-D

 

 

Collins Elizabeth, Reserved

Sec. 2-Grass

12-D

 

 

Cope Dorothy

Sec. 1-Grass

13-G

 

 

Cope Edward

Sec. 1-Grass

12-H

 

 

Cortez Josephine, Reserved

Sec. 3-Grass

2-E

 

 

Crandall George

Sec. 2-Grass

10-A

 

 

Crandall Glena

Sec. 2-Grass

11-A

 

 

Crandall Janet Marie

Sec. 2-Grass

12-A

 

 

Crowe Bunny

Sec. 1-Grass

8-A

 

 

Crowe Deloss

Sec. 1-Grass

9-A

 

 

Crowe Ronnie

Sec. 1-Grass

8-B

 

 

Crowe, Reserved

Sec. 1-Grass

9-B

 

 

Crutcher Alvina, Tentitive

Sec. 3-Grass

3-G

 

 

Cuellar Julio

Sec. 1-Grass

11-G

 

 

Davis Beulah

Sec. 2-Grass

6-D

 

 

Davis Doyle Melvin

Sec. 2-Grass

7-D

 

 

Davis, Reserved

Sec. 2-Grass

5-E

 

 

Davis, Reserved

Sec. 2-Grass

6-F

 

 

Davis, Reserved

Sec. 2-Grass

7-F

 

 

Davis, Reserved

Sec. 2-Grass

8-F

 

 

Denson John

Sec. 1-Grass

7-J

 

 

Denson Mary

Sec. 1-Grass

6-J

 

 

Dixon Delores Conklin

Sec. 3-Grass

2-F

 

 

Dixon Elizabeth, Reserved

Sec. 3-Grass

3-F

 

 

Dixon George Jr

Sec. 1-Grass

15-E

 

 

Dorian Brenda, Reserved

Sec. 2-Grass

9-J

 

 

Dorian Constance

Sec. 3-Grass

3-B

 

 

Dorian Henry "Hank"

Sec. 3-Grass

4-B

 

 

Down Kelly, Reserved

Sec. 2-Grass

2-E

 

 

Down Mina, Reserved

Sec. 2-Grass

2-E

 

 

Duncan Penny, Reserved

Sec. 3-Grass

4-E

 

 

Duncan Robert Lesley Jr

Sec. 3-Grass

3-E

 

 

Eckland Adele Rooker

Sec. 2-Grass

3-E

 

 

Edgar J. H. "Dale"

Sec. 1-Grass

6-F

 

 

Edgar James D"Ben"

Sec. 1-Grass

5-F

 

 

Edgar Sue, Tentitive

Sec. 3-Grass

2-B

 

 

Edgar Travis"Galen"

Sec. 3-Grass

1-B

 

 

Edwards Kenneth

Sec. 1-Grass

6-H

 

 

Edwards Wilma, Reserved

Sec. 1-Grass

5-H

 

 

Erro Hilaria, Reserved

Sec. 2-Grass

13-B

 

 

Erro Pete

Sec. 2-Grass

14-B

 

 

Estes Chester

Sec. 2-Grass

11-K

 

 

Estes Dorothy Margaret

Sec. 2-Grass

10-K

 

 

Estes Erika

Sec. 2-Grass

3-F

 

 

Estes Joann, Reserved

Sec. 3-Grass

12-C

 

 

Estes Stanley W

Sec. 2-Grass

2-F

 

 

Estes Werner, Reserved

Sec. 3-Grass

11-C

 

 

Etchinek John

Sec. 1-Grass

7-C

 

 

Evans Myrtle Marie, Reserved

Sec. 3-Grass

2-D

 

 

Evans Tommy Lou

Sec. 3-Grass

1-D

 

 

Fernandez Ramon Jr

Sec. 3-Grass

1-E

 

 

Fisher Gladys

Sec. 1-Grass

1-D

 

 

Fisher Marion S

Sec. 1-Grass

2-D

 

 

Fletcher Nevin

Sec. 2-Grass

12-B

 

 

Fletcher Veva

Sec. 2-Grass

12-B

 

 

Fortune James A 3rd, Reserved

Sec. 2-Grass

5-C

 

 

Fortune Meridon

Sec. 2-Grass

6-C

 

 

Francis Richard

Sec. 2-Grass

7-J

 

 

Fuller Lewis, Reserved

Sec. 1-Grass

15-D

 

 

Fuller Linda

Sec. 1-Grass

14-D

 

 

Gale Wesley

Sec. 1-Grass

3-H

 

 

Gallardo Joseph

Sec. 1-Grass

10-E

 

 

Gandolfo Marguerite

Sec. 2-Grass

4-K

 

 

Gandolfo Theodore G

Sec. 2-Grass

5-J

 

 

Gash Lee E, Reserved

Sec. 2-Grass

13-J

 

 

Gash Therman

Sec. 2-Grass

12-J

 

 

Gonzales Guadalupe Family Res.

Sec. 3-Grass

5-F

 

 

Gonzalez Guadalupe, Tentitive

Sec. 3-Grass

7-F

 

 

Gonzalez Jill Nelson

Sec. 1-Grass

7-H

 

 

Gonzalez Maria Rameraz

Sec. 3-Grass

8-F

 

 

Goode Helen M

Sec. 2-Grass

3-A

 

 

Goode Virgil E

Sec. 2-Grass

4-A

 

 

Guizar Alex

Sec. 3-Grass

5-B

 

 

Gusky Clayton M

Sec. 2-Grass

5-B

 

 

Gusky Lola

Sec. 2-Grass

5-A

 

 

Guzman Candace Ann Jordan

Sec. 3-Grass

3-H

 

 

Haaga Don

Sec. 1-Grass

12-J

 

 

Hall Christine

Sec. 2-Grass

5-H

 

 

Hall Milton

Sec. 2-Grass

6-J

 

 

Hamby Erik James

Sec. 2-Grass

8-A

 

 

Hammon George

Sec. 1-Grass

10-A

 

 

Hampton Andy

Sec. 1-Grass

3-G

 

 

Hampton Grace

Sec. 1-Grass

2-G

 

 

Handford Robert

Sec. 3-Grass

11-D

 

 

Handford Suzann

Sec. 3-Grass

12-D

 

 

Harter William O

Sec. 1-Grass

1-J

 

 

Hartleben Gwendolen

Sec. 1-Grass

13-E

 

 

Hayes Mrs. Vaughan

Sec. 1-Grass

5-J

 

 

Hedger Blondena

Sec. 1-Grass

1-A

 

 

Hensler Homer

Sec. 1-Grass

6-D

 

 

Hensler Roma

Sec. 1-Grass

5-D

 

 

Hicks Louie William

Sec. 2-Grass

2-D

 

 

Hicks Wilfred

Sec. 1-Grass

2-E

 

 

Hill Charles

Sec. 3-Grass

8-B

 

 

Hill Mary

Sec. 3-Grass

9-B

 

 

Hill Robert

Sec. 1-Grass

9-D

 

 

Hill Velma

Sec. 1-Grass

8-D

 

 

Hoalst Blaine

Sec. 1-Grass

5-A

 

 

Hoalst Ethel J

Sec. 1-Grass

6-A

 

 

Hoalst, Reserved

Sec. 1-Grass

7-A

 

 

Hunter Wilbur

Sec. 1-Grass

7-G

 

 

Jackson Harlin

Sec. 2-Grass

1-C

 

 

Jacobi Bernhard

Sec. 2

 

 

 

Jacobi Katharina

Sec. 2

 

 

 

James Hall

Sec. 2-Grass

3-H

 

 

Jeppson Delora

Sec. 2-Grass

9-C

 

 

Jeppson Harold, Reserved

Sec. 2-Grass

8-C

 

 

Johnson Glen, Tentative

Sec. 2-Grass

5-D

 

 

Johnson Glenn W

Sec. 1-Grass

15-B

 

 

Johnson Mary

Sec. 1-Grass

14-B

 

 

Johnson Virginia R

Sec. 2-Grass

4-E

 

 

Johnson, Reserved

Sec. 1-Grass

11-F

 

 

Johnson, Reserved

Sec. 1-Grass

12-F

 

 

Johnson, Reserved

Sec. 1-Grass

14-F

 

 

Jordan, Tentitive

Sec. 3-Grass

1-H

 

 

Jordan, Tentitive

Sec. 3-Grass

2-H

 

 

Jurey Celia A

Old Sec

 

14 Aug 1881

2 Dec 1962

Jurey Elizabeth

Old Sec.

Row 17

17 Jul 1837

1 Jun 1919

Jurey Harold Lyle

Old Sec.

Row 14

2 May 1920

14 Sep 1922

Jurey Thomas (Stillborn)

Old Sec.

10 May 1915

 

 

Jurey William

Old Sec.

62 yrs

1903

 

Jurey William Thomas

Old Sec.

Row 17

14 May 1865

16 Jan 1939

Jury James Charles

Sec. 1-Grass

12-B

25 Jul 1944

21 Apr 1998

Jury, Reserved

Sec. 1-Grass

10-B

 

 

Jury, Reserved

Sec. 1-Grass

11-B

 

 

Kattenhorn Lewis C

Sec. 2-Grass

14-J

 

 

Keel Mary Ann, Tentitive

Sec. 3-Grass

6-G

 

 

Keel Mary Matilda, Tentitive

Sec. 3-Grass

6-E

 

 

Keel Norma Fay

Sec. 3-Grass

5-E

 

 

Keenan Kevin

Sec. 2-Grass

11-H

 

 

Keenan Margaret L

Sec. 2-Grass

8-H

 

 

Keenan Peter John, Reserved

Sec. 2-Grass

9-H

 

 

Keenan Sherrill, Reserved

Sec. 2-Grass

10-H

 

 

Kelley Estrellita, Reserved

Sec. 3-Grass

11-G

 

 

Kelley J J, Reserved

Sec. 3-Grass

9-G

 

 

Kelley Sarah, Reserved

Sec. 3-Grass

8-G

 

 

Kerr Carol

Sec. 1-Grass

14-C

 

 

Kerr Susan

Sec. 1-Grass

13-C

 

 

Kerr William

Sec. 1-Grass

12-C

 

 

Kerr William

Sec. 1-Grass

15-C

 

 

Kibler Gary Bruce "Buzzy"

Sec. 3-Grass

4-D

 

 

King E. Jeanne, Reserved

Sec. 1-Grass

9-F

 

 

King Emma

Sec. 1-Grass

7-F

 

 

King John R

Sec. 1-Grass

8-G

 

 

King Samuel "Eddie"

Sec. 1-Grass

10-F

 

 

King Samuel H

Sec. 1-Grass

8-F

 

 

King Virginia, Reserved

Sec. 1-Grass

8-G

 

 

Laforge Lorraine, Tentitive

Sec. 3-Grass

13-J

 

 

Lake Don Arthur

Sec. 2-Grass

7-H

 

 

Lake Jean

Sec. 2-Grass

6-H

 

 

Larrabee Daniel

Sec. 3-Grass

3-C

 

 

Larrabee Donna, Reserved

Sec. 3-Grass

4-C

 

 

Lashon Lawrence

Sec. 2-Grass

3-K

 

 

Lazurica Martin Joyo

Sec. 2-Grass

9-F

 

 

Leach Jessie

Sec. 3-Grass

4-F

 

 

Lebar Edna Bell

Sec. 3-Grass

3-J

 

 

Lee Shirley Kay

Sec. 2-Grass

1-E

 

 

LeFevre Elsie

Sec. 3-Grass

7-A

 

 

LeFevre Family, Reserved

Sec. 3-Grass

5-A

 

 

LeFevre George

Sec. 3-Grass

7-A

 

 

LeFevre George David

Sec. 3-Grass

6-A

 

 

Leick Margaretha

Sec. 2

 

 

 

Leshikar, Reserved

Sec. 2-Grass

13-H

 

 

Leshikar, Reserved

Sec. 2-Grass

14-H

 

 

Lindsey Joe, Reserved

Sec. 2-Grass

8-G

 

 

Lindsey Peggy, Reserved

Sec. 2-Grass

8-G

 

 

Lucas Houston Camelon, Reserved

Sec. 3-Grass

13-G

 

 

Lucas James Guy, Reserved

Sec. 3-Grass

13-F

 

 

Lucas Joseph Goodall 3rd, Reserved

Sec. 3-Grass

13-E

 

 

Lucas Kim Delee Gandolfo, Reserved

Sec. 3-Grass

14-F

 

 

Lucas Ted Dee Jolynn, Reserved

Sec. 3-Grass

14-G

 

 

Malmgren Dale

Sec. 3-Grass

1-C

 

 

Malmgren Family, Reserved

Sec. 3-Grass

2-C

 

 

Malmgren Kathy, Reserved

Sec. 3-Grass

1-C

 

 

Martin Christine

Sec. 2-Grass

6-G

 

 

Martin Hedy, Reserved

Sec. 2-Grass

1-H

 

 

Martin Oliver J

Sec. 1-Grass

6-G

 

 

Martin Robert

Sec. 2-Grass

1-H

 

 

Martin Shirley Iris

Sec. 1-Grass

5-G

 

 

Marvel Mary Oyarbide

Sec. 3-Grass

9-A

 

 

Marvel Richard

Sec. 3-Grass

8-A

 

 

Mauldin Kayla Desmond

Sec. 2-Grass

1-G

 

 

Mauldin Luther L "Sunny"

Sec. 3-Grass

7-B

 

 

Mauldin Margaret, Reserved

Sec. 3-Grass

6-B

 

 

McCoy Alan Wayne

Sec. 3-Grass

12-F

 

 

McCoy Alan Wayne "Oops"

Sec. 3-Grass

6-F

 

 

McGill William

Sec. 1-Grass

11-A

 

 

McMullen Sam

Sec. 3-Grass

10-C

 

 

Mecham Vivian Elizabeth

Sec. 2-Grass

4-F

 

 

Miller Adolph "Gus"

Sec. 2-Grass

2-G

 

 

Miller Donald R

Sec. 1-Grass

4-G

 

 

Miller Earl C

Sec. 2-Grass

3-G

 

 

Miller Grace

Sec. 2-Grass

4-G

 

 

Miller Joyce

Sec. 1-Grass

11-J

 

 

Montgomery Edith

Sec. 1-Grass

3-J

 

 

Montgomery L. E.

Sec. 1-Grass

4-J

 

 

Morgan David "Spike"

Sec. 2-Grass

10-B

 

 

Morgan Debra A

Sec. 2-Grass

9-B

 

 

Morgan Henry Arthur

Sec. 2-Grass

9-D

 

 

Morrison John

Sec. 2-Grass

14-C

 

 

Morrison Mattie

Sec. 2-Grass

13-C

 

 

Murelaga Fernando

Sec. 1-Grass

15-F

 

 

Murelaga Frank

Sec. 2-Grass

2-H

 

 

Myles Harold

Sec. 1-Grass

4-H

 

 

Naveran Dorothy M, Reserved

Sec. 2-Grass

11-E

 

 

Naveran James E

Sec. 2-Grass

10-E

 

 

Neeley Jonathan Howard

Sec. 2-Grass

6-K

 

 

Negro Bart, Reserved

Sec. 3-Grass

10-D

 

 

Negro Irene

Sec. 3-Grass

9-D

 

 

Negro John

Sec. 3-Grass

9-D

 

 

Negro Louie, Reserved

Sec. 3-Grass

9-D

 

 

Negro Robert

Sec. 3-Grass

9-C

 

 

Nelson James "cowboy"

Sec. 1-Grass

9-H

 

 

Nelson Kathryn, Reserved

Sec. 3-Grass

14-A

 

 

Nelson Zachary Worth Edward, Res

Sec. 3-Grass

13-A

 

 

Nelson, Reserved

Sec. 1-Grass

8-H

 

 

Nelson, Reserved

Sec. 1-Grass

10-H

 

 

Nevarez Robert

Sec. 3-Grass

3-D

 

 

Norman Bob

Sec. 2-Grass

3-B

 

 

Olsen Booker K

Sec. 2-Grass

14-D

 

 

Ontiveros Jose

Sec. 1-Grass

9-J

 

 

Ontiveros Sofia

Sec. 1-Grass

8-J

 

 

Oppenheim Emily, Tentitive

Sec. 3-Grass

14-J

 

 

Ortiz Ernestina Valdvia

Sec. 3-Grass

1-F

 

 

Owen Arie, Reserved

Sec. 1-Grass

15-H

 

 

Owen Bernice H

Sec. 1-Grass

14-H

 

 

Owyhee Kenneth

Sec. 3-Grass

1-G

 

 

Paice Clark

Sec. 2-Grass

7-C

 

 

Parks Florence Hazel

Sec. 3-Grass

1-K

 

 

Parris Kenneth

Sec. 1-Grass

7-D

 

 

Payne George

Sec. 1-Grass

7-B

 

 

Payne Ramona

Sec. 1-Grass

6-B

 

 

Penola Laura

Sec. 2-Grass

14-F

 

 

Phillips Doris, Reserved

Sec. 2-Grass

1-B

 

 

Phillips Joseph

Sec. 2-Grass

2-B

 

 

Pierce Clyde Grady

Sec. 2-Grass

9-G

 

 

Pierce Grady, Tentative

Sec. 2-Grass

10-G

 

 

Potter Emerson

Sec. 2-Grass

2-A

 

 

Potter Lillian, Reserved

Sec. 2-Grass

1-A

 

 

Poulin Alton

Sec. 1-Grass

4-D

 

 

Poulin Harriet, Reserved

Sec. 1-Grass

3-D

 

 

Pruett Rodney

Sec. 3-Grass

7-H

 

 

Raber Virginia

Sec. 1-Grass

3-E

 

 

Raber Woodrow J

Sec. 1-Grass

1-E

 

 

Ramos Daniel Jr

Sec. 1-Grass

13-F

 

 

Rhinehart Scott Bryant

Sec. 1-Baby

 

 

 

Ripley Mimi

Sec. 1-Grass

14-A

 

 

Ripley Ray

Sec. 1-Grass

15-A

 

 

Rodabaugh Don

Sec. 1-Grass

2-F

 

 

Rodabaugh, Reserved

Sec. 1-Grass

3-F

 

 

Rodabaugh, Reserved

Sec. 1-Grass

4-F

 

 

Rodabnaugh, Reserved

Sec. 1-Grass

1-F

 

 

Rogers Brandan Shawn

Sec. 2-Grass

12-H

 

 

Rogers Kelly

Sec. 1-Grass

1-G

 

 

Rose Anna

Sec. 1-Grass

4-B

 

 

Rose Edward

Sec. 1-Grass

5-B

 

 

Rounds Beulah

Sec. 1-Grass

1-H

 

 

Rounds Sam

Sec. 1-Grass

2-H

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

10-A

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

10-B

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

11-A

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

11-B

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

12-B

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

13-B

 

 

Santoyo Family, Reserved

Sec. 3-Grass

14-B

 

 

Santoyo Wilma, Reserved

Sec. 3-Grass

12-A

 

 

Schmitz Mathias

Sec. 2

 

 

 

Sears Joyce

Sec. 1-Grass

3-B

 

 

Sharp Hubert, Reserved

Sec. 3-Grass

5-D

 

 

Sharp Phyllis, Reserved

Sec. 3-Grass

6-D

 

 

Sharp Una Olive

Sec. 2-Grass

11-B

 

 

Sharp Verden A

Sec. 2-Grass

11-B

 

 

Sharrai A, Reserved

Sec. 1-Grass

10-C

 

 

Sharrai Oscar

Sec. 1-Grass

11-C

 

 

Shepherd Iia, Reserved

Sec. 2-Grass

13-A

 

 

Shepherd Leonard H, Reserved

Sec. 2-Grass

14-A

 

 

Silva Tony, Tentitive

Sec. 3-Grass

7-E

 

 

Silva, Tentitive

Sec. 3-Grass

8-E

 

 

Simmons John

Sec. 1-Grass

13-A

 

 

Simmons Lil

Sec. 1-Grass

12-A

 

 

Sink Loretta

Sec. 2-Grass

12-C

 

 

Smith Douglas

Sec. 2-Grass

13-E

 

 

Smith John M

Sec. 2-Grass

14-E

 

 

Smith Lorinda, Tentitive

Sec. 3-Grass

2-G

 

 

Smith Mary Jeanette

Sec. 2-Grass

13-K

 

 

Smith Vera, Reserved

Sec. 2-Grass

12-E

 

 

Sondermann Niki

Sec. 2-Grass

14-G

 

 

Sondermann, Reserved

Sec. 2-Grass

12-G

 

 

Sondremann, Reserved

Sec. 2-Grass

13-G

 

 

Stamatz

Old Sec.

Row 17

 

 

Stark James

Sec. 1-Grass

2-J

 

 

Starr Martha Anne

Sec. 3-Grass

14-H

 

 

Starr Terrance, Reserved

Sec. 3-Grass

13-H

 

 

Steenson Minerva

Sec. 2-Grass

12-K

 

 

Stewart Betty Lou, Reserved

Sec. 2-Grass

11-C

 

 

Stewart Delta

Sec. 2-Grass

9-A

 

 

Stewart Dorothy

Sec. 1-Grass

14-G

 

 

Stewart Family, Reserved

Sec. 2-Grass

10-D

 

 

Stewart Family, Reserved

Sec. 2-Grass

11-D

 

 

Stewart Gerald Edward, Reserved

Sec. 2-Grass

10-C

 

 

Stewart James, Reserved

Sec. 1-Grass

15-G

 

 

Stone Clarence F

Sec. 1-Grass

10-G

 

 

Stone Leola

Sec. 1-Grass

9-G

 

 

Swackhamer Bill, Reserved

Sec. 1-Grass

9-E

 

 

Swackhamer Joyce, Reserved

Sec. 1-Grass

9-E

 

 

Swackhamer Richard T

Sec. 1-Grass

8-E

 

 

Swartz Robert

Sec. 2-Grass

8-E

 

 

Tapang Josefine

Sec. 3-Grass

12-G

 

 

Taylor Claude L

Sec. 2-Grass

1-F

 

 

Taylor Darrel Patrick

Sec. 2-Grass

11-F

 

 

Taylor Evelyn Ruth

Sec. 1-Grass

5-E

 

 

Taylor Joseph Roy

Sec. 1-Grass

4-E

 

 

Taylor Milton V "Pete"

Sec. 2-Grass

12-F

 

 

Taylor Ralph Dale

Sec. 1-Grass

6-E

 

 

Taylor Wilfred J

Sec. 2-Grass

14-K

 

 

Taylor Wilma

Sec. 2-Grass

12-F

 

 

Torgerson Don I

Sec. 2-Grass

2-C

 

 

Torgerson Lisa, Tentative

Sec. 2-Grass

4-D

 

 

Torgerson Merridee, Reserved

Sec. 2-Grass

3-C

 

 

Torgerson Scott, Tentative

Sec. 2-Grass

3-D

 

 

Trueman Charles Kenneth

Sec. 2-Grass

1-G

 

 

Umland Diana, Reserved

Sec. 3-Grass

9-E

 

 

Umland Virgil

Sec. 3-Grass

9-E

 

 

Valles Nicole

Sec. 2-Grass

3-J

 

 

Valles Trudy, Reserved

Sec. 2-Grass

1-J

 

 

Valles Trudy, Reserved

Sec. 2-Grass

2-J

 

 

Valles Trudy, Reserved

Sec. 2-Grass

4-J

 

 

Valley Betty

Sec. 3-Grass

9-H

 

 

Valley, Reserved

Sec. 3-Grass

10-H

 

 

Valley, Tentitive

Sec. 3-Grass

8-H

 

 

Van Komen Rodney

Sec. 1-Grass

14-E

 

 

Vargo Jerome

Sec. 2-Grass

8-D

 

 

Vigil Arcelio, Reserved

Sec. 3-Grass

8-C

 

 

Vigil Elaiza

Sec. 1-Grass

2-A

 

 

Villanueva Christian

Sec. 3-Grass

6-C

 

 

Villanueva, Tentitive

Sec. 3-Grass

5-C

 

 

Villanueva, Tentitive

Sec. 3-Grass

7-C

 

 

Wagner, Reserved

Sec. 2-Grass

5-E

 

 

Wagner, Reserved

Sec. 2-Grass

7-F

 

 

Wagner, Reserved

Sec. 2-Grass

8-F

 

 

Wall Katherine

Sec. 2-Grass

7-G

 

 

Wanger, Reserved

Sec. 2-Grass

6-F

 

 

Watson Lillie Inez

Sec. 2-Grass

6-E

 

 

Watson Theodore C

Sec. 2-Grass

7-E

 

 

Wheeler Ernie

Sec. 1-Grass

11-E

 

 

White Ida Pearl

Sec. 1-Grass

1-B

 

 

White Thestie

Sec. 1-Grass

2-B

 

 

Williams Frances, Reserved

Sec. 3-Grass

8-D

 

 

Williams John, Reserved

Sec. 3-Grass

7-D

 

 

Williams Tony

Sec. 3-Grass

7-D

 

 

Wills Mary Jean

Sec. 2-Grass

8-J

 

 

Wilson Avis, Reserved

Sec. 3-Grass

14-C

 

 

Wilson Delbert

Sec. 3-Grass

13-C

 

 

Wilson Dorothy

Sec. 3-Grass

7-G

 

 

Winap Anthony

Sec. 2-Grass

13-F

 

 

Winap Ingrid

Sec. 2-Grass

13-D

 

 

Winap Michael

Sec. 2-Grass

5-F

 

 

Wood Raymond Lee

Sec. 2-Grass

4-B

 

 

Wood Sarah

Sec. 2-Grass

4-C

 

 

Zeigler Raymond

Sec. 2-Grass

6-A

 

 

 

 

 

 

 

Back to Lander County